6,7,13 dager

Ta kontakt

fra NOK 11.168,-

Bergen, Kirkenes

Klikk her for program pil

Verdens vakreste sjøreise har den blitt kalt. Helt siden 1893 har Hurtigruten vært det naturlige reisevalget langs norskekysten fra Bergen i Syd til Kirkenes i Nord. Nå kan du gjøre drømmen til virkelighet. -Og du kan få flybilletten og lommepenger med på kjøpet!

Du finner ingen bedre måte å oppdage ditt nærmeste ferieland på. Enten du er en erfaren sjøløve eller en god, gammeldags landkrabbe.

Hurtigruten har gjennom nærmere 130 år knyttet mennesker sammen. 34 kystsamfunn får hver dag besøk av et av skipene i nord- eller sydgående retning. Lenge har det vært mulig å nyte det varierte kystlandskapet i all slags vær, i behagelige omgivelser om bord. Det var kaptein Richard With med sin dampbåt DS Vesteraalen, som begynte å trafikkere kysten i fast rute allerede i 1893. Siden den gang har ruten fraktet millioner av mennesker mellom Bergen og Kirkenes.
De fleste av skipene som nå seiler langs norskekysten byr på en svært komfortabel standard. Om bord finnes prisbelønte restauranter og flere ulike lugarkategorier. På enkelte avganger kan du også ta med deg bilen eller dyppe kroppen i friluftsbassenget på dekk!

Bli med på en unik sjøreise via hundre fjorder og tusen fjell, gjennom små lokale fiskevær, pulserende storbyer og ubebodde utposter ute i havgapet.
Om du kommer fra Oslo, Bergen, Stavanger, Kristiansand eller Trondheim spanderer vi flybilletten til/fra Bergen/Kirkenes – om du bestiller innen 28. februar 2022. Og du får inntil 2.000,- kr. i «lommepenger» som du kan benytte til kjøp om bord.

Hurtigruten seiler daglig, hele året, fra Bergen kl. 20:30.
Ankomst Kirkenes, daglig kl. 09:00.

NB: Tilbudet gjelder kun på seilinger Bergen-Kirkenes (7 dager), Kirkenes-Bergen (6 dager) eller Bergen-Bergen/Kirkenes-Kirkenes (13 dager), samt på Hurtigrutens ekspedisjonsreiser.

Seilingstider

Nordgående – Sommerruter 1. juni – 31. august:

 

Havn Ankomst Avreise Tid i havn
Bergen 20:30
Florø 02:45 03:00 15 minutter
Måløy 05:15 05:30 15 minutter
Torvik 08:20 08:30 10 minutter
Ålesund 09:45 10:00 15 minutter
Geiranger 14:25 14:45 20 minutter
Ålesund 19:00 20:00 1 time
Molde 22:35 23:05 30 minutter
Kristiansund 02:45 03:00 15 minutter
Trondheim 09:45 12:45 3 timer
Rørvik 21:40 22:00 20 minutter
Brønnøysund 01:35 01:45 10 minutter
Sandnessjøen 04:35 04:50 15 minutter
Nesna 06:00 06:10 10 minutter
Ørnes 10:00 10:10 10 minutter
Bodø 13:05 15:20 2 timer, 15 minutter
Stamsund 19:15 19:40 25 minutter
Svolvær 21:20 22:15 55 minutter
Stokmarknes 01:30 01:40 10 minutter
Sortland 02:55 03:10 15 minutter
Risøyhamn 04:35 04:50 15 minutter
Harstad 07:10 07:45 35 minutter
Finnsnes 11:00 11:30 30 minutter
Tromsø 14:15 18:15 4 timer
Skjervøy 22:10 22:25 15 minutter
Øksfjord 01:50 02:00 10 minutter
Hammerfest 05:05 05:45 40 minutter
Havøysund 08:30 08:45 15 minutter
Honningsvåg 10:55 14:30 3 timer, 35 minutter
Kjøllefjord 16:40 17:00 20 minutter
Mehamn 18:55 19:15 20 minutter
Berlevåg 22:00 22:10 10 minutter
Båtsfjord 00:00 00:30 30 minutter
Vardø 03:30 03:45 15 minutter
Vadsø 06:55 07:10 15 minutter
Kirkenes 09:00

 

Sydgående – Sommerruter 1. juni – 31. august:

Havn Ankomst Avreise Tid i havn
Kirkenes 12:30
Vardø 16:05 17:00 55 minutter
Båtsfjord 20:00 20:30 30 minutter
Berlevåg 22:25 22:35 10 minutter
Mehamn 01:20 01:30 10 minutter
Kjøllefjord 03:25 03:35 10 minutter
Honningsvåg 05:45 06:00 15 minutter
Havøysund 08:00 08:15 15 minutter
Hammerfest 11:00 12:45 1 time, 45 minutter
Øksfjord 15:50 16:05 15 minutter
Skjervøy 19:30 19:45 15 minutter
Tromsø 23:45 01:30 1 time, 45 minutter
Finnsnes 04:20 04:40 20 minutter
Harstad 08:00 08:30 30 minutter
Risøyhamn 10:45 11:00 15 minutter
Sortland 12:30 13:00 30 minutter
Stokmarknes 14:15 15:15 1 time
Svolvær 18:30 20:30 2 timer
Stamsund 22:15 22:30 15 minutter
Bodø 02:30 03:30 1 time
Ørnes 06:25 06:35 10 minutter
Nesna 10:25 10:35 10 minutter
Sandnessjøen 11:45 12:15 30 minutter
Brønnøysund 15:00 17:25 2 timer, 25 minutter
Rørvik 21:00 21:30 30 minutter
Trondheim 06:30 09:30 3 timer
Kristiansund 16:30 17:30 1 time
Molde 21:15 21:45 30 minutter
Ålesund 00:30 01:20 50 minutter
Torvik 02:35 02:45 10 minutter
Måløy 05:45 06:00 15 minutter
Florø 08:15 08:30 15 minutter
Bergen 14:45

Priseksempler

Pr. person i dobbellugar:  fra kr. 11.168,-

Tillegg for enkellugar: fra kr. 6.950,-

 

Priseksemplet gjelder ved overnatting i innvendig Polar lugar (midtre eller nedre dekk), på en valgt dato i lavsesong, basert på sydgående rute (6 dager).

I prisen inngår:

  • Fullpensjon (frokost, lunsj og middag)
  • Flybilletter fra Oslo, Bergen, Stavanger, Kristiansand eller Trondheim
  • 1.000,- kr. pr. person til bruk om bord (kjøp i butikk/restaurant/utflukter etc.)

Tillegg for enkellugar, oppgradering av lugar, nordgående cruise og tur/retur.

Forutsetter ledig kapasitet ved bestilling.
NB: Tilbudet gjelder kun på seilinger Bergen-Kirkenes (7 dager), Kirkenes-Bergen (6 dager) eller Bergen-Bergen/Kirkenes-Kirkenes (13 dager), samt på Hurtigrutens ekspedisjonsreiser.

Kontakt oss for pristilbud, eller for å bestille:

Tlf. 33117171 (mandag, tirsdag, torsdag, fredag kl. 10:00-15:00)
E-post: ferie@connections.no